Niğde Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eğitim- Bir Sen Niğde Şube Başkanı Hasan Orhan:

EĞİTİM- BİR SEN NİĞDE ŞUBE BAŞKANI HASAN ORHAN, EĞİTİM KURUMLARINA YÖNETİCİ SEÇME VE GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Eğitim- Bir Sen Niğde Şube Başkanı Hasan Orhan:
180 views
10 Şubat 2021 - 15:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eğitim-Bir Sen Niğde Şube Başkanı Hasan Orhan, eğitim kurumlarına yönetici seçme ve görevlendirme yönetmeliğinde yapılan değişiklikle ilgili bir açıklama yaptı.

“Eğitim yöneticiliğinde lisansüstü eğitiminin yok sayılması kabul edilemez” diyen Orhan: “ Eğitim kurumu yöneticiliğinde edinilen bilgi birikim ve mevcut yöneticilerin görev başında edindikleri kurumsal tecrübenin hiçe sayılarak sadece sertifika programının eğitim yönetimine kalite getireceğini düşünmek sorunlu bir yaklaşımdır. Eğitim yönetimi alanında tezli/tezsiz yüksek lisans veya doktora programlarının, bir sertifika programından çok daha kapsamlı ve nitelikli olduğuna kuşku yoktur. Hal böyleyken eğitim yöneticiliğinde lisansüstü eğitiminin yok sayılması kabul edilemez. Eğitim yöneticiliği puanlamasında sadece son 4 yıldaki başarı ve ödüllerin esas alınması, takdir-teşekkür belgelerinin dışlanması hem kazanılmış hakkın ihlali hem de meslekî kariyer yolculuğunda kişinin yeterlilik, başarı ve liyakatinin inkarıdır. Yöneticilik özel şartlarında belirli okul yöneticiliklerinin belirli öğretmenlik alanlarına tahsisi niteliğindeki yeni düzenleme , genel bilgi/kültür dersleri öğretmenlerini kendi aralarında ayrıştıracak ve kurum içi çalışma barışını bozacaktır. Değerlendirme formlarında, sübjektif nitelikte, kurum içi çatışmaya sebep olacak, eşit, adil ve objektif bir biçimde adayların erişimine açık olmayan, adayın kendi iradesi haricinde tecelli edebilen faaliyetlerin puanlamaya tabi tutulması adil olmayan sonuçlar üretecektir. Yönetmelikte çeşitli hak kayıpları olduğu çok net bir şekilde görülüyor. Hak kayıplarına sebep olan tüm hükümleri “yargıya” taşıyacağız” ifadelerini kullandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.