Niğde Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kayserili özel öğrencilerden Ömer Halisdemir’e dua

KAYSERİ İSTİKLAL ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ÖĞRENCİLERİ, “KİMİNİN DUASI” PROJESİ KAPSAMINDA 15 TEMMUZ KAHRAMANI ASTSUBAY KIDEMLİ BAŞÇAVUŞ ÖMER HALİSDEMİR’İN NİĞDE’DEKİ KABRİNİ ZİYARET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kayserili özel öğrencilerden Ömer Halisdemir’e dua
193 views
09 Kasım 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kayseri İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, ’Kiminin Duası’ projesi kapsamında 15 Temmuz kahramanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’deki kabrini ziyaret etti.

15 Temmuz kahramanının Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki kabrine gelen 46 öğrenci, burada dua etti, okunan Kur’an-ı Kerim’i dinledi. İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Hüseyin Bozlak, öğrencilerinin askerlik yapamayan özel öğrenciler olduğunu belirterek; “Biz de vatanımızın bir cephesinde dualarımızla var olduğumuzu göstermek istedik” dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte ’Kiminin Duası’ isimli bir proje yaptıklarını ifade eden Bozlak; “Proje kapsamında, Kayseri, Çanakkale ve İstanbul’daki 15 Temmuz şehitliklerini ziyaret ettik. Bugün de şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabrindeyiz. Hem şehidimizin ailesiyle tanışıp teşekkür etmek hem de projemizin farkındalığını ortaya koymak istedik. Öğrencilerimizle, vatanın bölünmez bütünlüğüne katkı sağlamak istiyoruz, bizim öğrencilerimiz askerlik yapamayan özel öğrenciler. Biz de vatanımızın bir cephesinde dualarımızla var olduğumuzu göstermek istedik” diye konuştu. Okul Müdürü Osman Morsümbül ise ziyaretten dolayı öğrencilerin çok heyecanlandığını ve duygulandığını kaydederek şöyle konuştu;

“Öğrencilerimiz ziyaretten dolayı çok heyecanlandılar. Bazı öğrencilerimiz ağladı. Projeyle milli ve manevi duyguları öğrencilere kazandırmak istiyoruz. Geçen hafta Çanakkale ve İstanbul gezilerimiz oldu, bugün burada ziyaretteyiz. Vatan, millet, devlet ve şehit aşkını öğrencilerimize yaparak ve yaşayarak kazandırdığımıza inanıyoruz. Şehidimize, ’yerinde rahat uyu’ diyoruz. Çünkü bizler yeni Ömer Halisdemir’leri yetiştiriyoruz.”

Ziyarette; 15 Temmuz Kahramanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir’e öğrenciler tarafından yapılan tespih hediye edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.