Niğde Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Niğde’de Hastaneye 3 milyonluk bağış

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE HAYIRSEVERİN KATKILARIYLA 3 MİLYON MALİYETİNDE 24 YATAKLI YOĞUN BAKIM SERVİSİ, 3 AMELİYATHANE, 4 AMFİ VE KAN BANKASI YAPIL

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Niğde’de Hastaneye 3 milyonluk bağış
216 views
19 Ağustos 2020 - 15:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine hayırseverin katkılarıyla 3 milyon maliyetinde 24 yataklı yoğun bakım servisi, 3 ameliyathane, 4 amfi ve kan bankası yapıldı. Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç ve Hastane Başhekimi Bilal Günaydın yapılan modern teknolojik ve yerli cihazlarla donatılan yeni birimler hakkında bilgi verdi.

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Bilal Günaydın hayırsever, İl Özel İdaresi ve belediyenin katkılarıyla 9 yataklı koroner yoğun bakım ünitesi , 6 yataklı kardiyoloji servisi, , üst katına 4 öğrenci amfisi, kan bankası, 9 yataklı 3. basamak yoğun bakım ve 3 ameliyathane yapıldığını söyledi.

Dünya da bile solunum cihazı ve yoğun bakım yatak sayısı oldukça önem arz ettiğine dikkat çeken Başhekim Günaydın “Özellikle maske, sosyal mesafe ve hijyen en önemli ögeler. Ama bunun haricinde dünya da bile solunum cihazı ve yoğun bakım yatak sayısı oldukça önem arz ediyor. Bu döneme bunun denk gelmesi çok anlamlı oldu. Bu güne kadar yardım yapan tüm bağışçılara teşekkür ediyorum. Şu anki bağışçımız olan Konyalılar Grup diye bilinen Doğrul ailesine teşekkür ederim. Bu işte bize destek olan kamu kurumlarına da ayrıca teşekkür ederim. Yapılan yeni birimlerle 3. basamak yoğun bakım ünitesi yatak sayısı 30’a, 2. basamak yoğun bakım ünitesi yatak sayısı 20’ye çıktı. Ayrıca bir kardiyoloji koroner yoğun bakım servisimizde oldu.”

Hayırsevere teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Dursun Koç: “Hayırseverimize çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca çok sayıda hayırseverimiz var hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Kamu kurumlarının da ciddi anlamda destekleri oldu. Hayırseverlerimiz ve devlet işbirliğiyle yapılan güzel eserler oldu. Bu ünitelere ciddi anlamda ihtiyacımız vardı” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.