Niğde Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya Niğdeliler Günü etkinlikleri gerçekleştirildi

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ İLE PAYDAŞLARI ARASINDA BULUNDUĞU “DÜNYA NİĞDELİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünya Niğdeliler Günü etkinlikleri gerçekleştirildi
517 views
01 Mart 2022 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile paydaşları arasında bulunduğu “Dünya Niğdeliler Günü Etkinlikleri” gerçekleştirildi.

Yoğun ilgiyle takip edilen etkinliklere, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Protokolü, davetliler ve çok sayıda Niğdeli katıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, “Nahita adıyla çıktığı tarih sahnesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu kadim şehir, doğal güzellikleri, gastronomisi, tarihi dokusu ile kültürel mirasa katkılar sağlamış ve bugün de bu katkıyı sağlamaya aynı şekilde devam etmektedir. Birçok şehirde Niğdeli çok değerli bilim insanlarımızda bulunmakta ve göreve geldiğim günden beri bizzat şahsımı arayarak büyük destekler vermektedirler. Bizde onların desteğini yakından hissediyor üniversitemize katkılarını önemsiyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından etkinlik, Niğde Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mutlu Başaran Öztürk’ün başkanlığında yapılan “Geçmişten Günümüze Niğde Tarihi” adlı panel ile devam etti. Panelde konuşmacılar “Milattan Önceki Dönemlerde Niğde”, “Kemerhisar Tyana Antik Kenti Yeni Dönem Kazıları”, “Roma, Bizans Döneminde Niğde ve Kültürel İzleri”, “Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı Hakimiyeti Döneminde Niğde” ve “Milli Mücadele Döneminde Niğde” başlıklı konuşmalarını yaptılar. Konuşmaların ortak teması, Niğde’nin tarih boyunca gözde bir yerleşim yeri olduğu ve birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı oldu.

Program, “Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri Fotoğraf Yarışması” Ödül Töreni ile devam etti. Ayrıca protokol üyeleri tarafından “Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girmiş fotoğrafların yer aldığı serginin de açılışı yapıldı.

Büyük ilgi ile takip edilen “Dünya Niğdeliler Günü Etkinlikleri”, Üniversite Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mensupları tarafından gerçekleştirilen Niğde Türküleri adlı konser ile son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.