Niğde Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gönüllü AFAD, üyelerine kimlik töreni yapıldı

AFAD GÖNÜLLÜ EĞİTİM PROGRAMI’NDA ÇEVRİM İÇİ, YÜZ YÜZE VE SAHA EĞİTİMLERİNDE BAŞARI ELDE EDEN 45 GÖNÜLLÜYE İL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DÜZENLENEN TÖRENLE KİMLİK KARTLARI VE SERTİFİKALARI VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gönüllü AFAD, üyelerine kimlik töreni yapıldı
186 views
20 Ocak 2022 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AFAD Gönüllü Eğitim Programı’nda çevrim içi, yüz yüze ve saha eğitimlerinde başarı elde eden 45 gönüllüye İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle kimlik kartları ve sertifikaları verildi. Niğde Vali Yardımcısı Doğukan Mızrak törende yaptığı konuşmada, Türkiye’de afet bölgesinde yer aldığı için sürekli afetlerin yaşandığını ifade etti.

Afetlerde devletin imkanlarının seferber edilmesinin yanı sıra AFAD gönüllülerinin de sağladığı desteklerin önem arz ettiğini söyleyen Mızrak, bilgilerini, saha deneyimlerini, gönüllülük esasına göre hiçbir maddi çıkar beklemeden destek olan gönüllülere teşekkür etti. Mızrak; Niğde’de AFAD gönüllü sayısını bin 803’e çıkardıklarını anlatarak, “AFAD Başkanlığımızın da gönüllülük sistemine verdiği değer sonucunda sizlere kimlik kartlarınızı takdim edeceğiz. Sunduğunuz katkılardan dolayı sizlere sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. AFAD Gönüllü ve Bağışçı İlişkileri Dairesi Başkanı Mehmet Akif Can, afetlerin Türkiye’nin bir gerçeği olduğuna dikkat çekti. AFAD koordinasyonunda bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve AFAD gönüllüleriyle afetlere hazır bir Türkiye oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Can, gönüllerin aldığı misyonun çok önemli olduğunu vurguladı. Can, son 2 yılda yaşanan deprem, sel felaketi ve orman yangınlarında 2 bin civarında AFAD gönüllüsünün görev aldığına işaret ederek, şunları söyledi;

“Bu çalışmalar esnasında profesyonel ekiplerimizin yanında vatandaşlarımızın o zor anlarında en büyük destekçisi sizler oldunuz. Bu anlamda bütün AFAD gönüllerine teşekkür ediyorum. 2022 yılında AFAD gönüllülük sistemini daha güzel bir yapı haline getirmek istiyoruz. Şu an 6 bin civarında destek AFAD gönüllümüz var, saha eğitimlerini alan gönüllerimiz. Temel AFAD gönüllüsü de 435 bin seviyelerine yaklaştı. Saha eğitimlerini alan sizler de 6 bin kişilik destek AFAD gönüllüsüne dahil olacaksınız. İnşallah bu sene Türkiye genelinde 20 bin daha destek AFAD gönüllüsü yetiştirmek istiyoruz. Özellikle İstanbul, İzmir, Ankara gibi illerimizde nüfusun çok olduğu Kahramanmaraş ve diğer büyük şehirlerimizde daha fazla destek AFAD gönüllüsünü yetiştireceğiz.”

Konuşmalarında ardından AFAD gönüllülerine kimlik kartları ve sertifikaları verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.