Niğde Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Korona virüs nedeniyle yoğun bakımda bulunan 26 hasta, aşı olmamış”

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMİ BİLAL GÜNAYDIN, KORONAVİRÜSLE MÜCADELE İÇİN HERKESİ AŞI OLMAYA DAVET EDEN EDEREK, HASTANEDE YATAN KOVİDLİ HASTALARIN AŞILARINI TAMAMLAMAMIŞ KİŞİLERDEN OLUŞTURDUĞUNU SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Korona virüs nedeniyle yoğun bakımda bulunan 26 hasta, aşı olmamış”
413 views
21 Ağustos 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Bilal Günaydın, korona virüsle mücadele kapsamında vatandaşları aşıya davet ederek, “Korona virüs nedeniyle yoğun bakımda bulunan 26 hasta, aşı olmamış” dedi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Bilal Günaydın ve İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, yılın 8 aylık döneminde yapılan çalışmaları düzenledikleri basın toplantısı ile değerlendirdi. Toplantıda konuşan Bilal Günaydın, 2019’da 530 olan yatak sayısının 2021’de 585’e çıkarıldığını söyleyerek, “Yoğun bakım yatak sayımızda ciddi bir yükseliş oldu, 86’dan 133’e çıktı. Bazı durumlarda Kovid-19’un yoğunlaşmasıyla cansiparane çalışarak ameliyathanemizi yoğun bakıma çevirdiğimiz dönemler oldu. Bakanlığımızdan da tescil alarak, ameliyatlarımızı kısmi olarak durdurduk. Poliklinikte ve acil serviste ocak-ağustos döneminde bakılan hasta sayısı 643 bin 641’dir. 164 Kovid-19 hastasını da acil durumlarından dolayı ameliyat edildi” dedi.

Hastanede 67 korona virüs hastası bulunduğunu ifade eden Günaydın, “Tedavi amaçlı yoğun bakımda 890 hasta yatırdık ve elimizden geldiğince tedavi etmeye çalıştık. Hastanede şu an covid-19 nedeniyle yatan hasta sayımız 67’dir. Bunların 26’sı yoğun bakımda, 41 hastamız da serviste yatıyor. Burada en dikkat çekici bulgu, şu an hastanemizde aşısını tamamlamış herhangi bir hastamız bulunmuyor. Bu çok önemli bir veri. İlimizde aşıları tamamlandığı halde yoğun bakım veya serviste yatan bir hastamız yok. O yüzden herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Devletimiz bu imkanı vatandaşına sağladı. Lütfen bir an önce aşıları devletimizin önerdiği kılavuzlara göre olsunlar. Yoğun bakımdaki, aşı olmayan hastalarımız ’çok pişman olduklarını, bir an önce herkesin aşı olması gerektiğini’ beyan ediyor. Lütfen vatandaşlarımız dedikodulara kulak asmasınlar, devletimize güvensinler ve aşılarını bir an önce mutlaka olsunlar” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.